Hizmetlerimiz

Yüksek lisans nedir?

Yüksek Lisans (master), bir lisans (fakülte) öğretimine dayalı eğitim-öğretim ve araştırmanın sonuçlarını ortaya koymayı amaçlayan bir yükseköğretimdir.

Yüksek lisans eğitimi, kişinin eğitim aldığı branşta uzmanlaşması ve bu durumu bilimsel bir makaleyle (tezle) ispat etmesiyle tamamlanır. Bu eğitimin ardından kişi “Uzman Hekim”“Yüksek Mühendis”“Yüksek Mimar” gibi unvanlara sahip olur.

Yüksek Lisans, Lisans eğitimi bittikten sonra devam edilen eğitime verilen isimdir. Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans olarak ikiye ayrılır. Tezli yüksek lisans başvurusu yapmak için ALES sınavına girip yeterli puan almış olmak ve başvuru yapılan programın gerekliliklerini yerine getirmek gerekmektedir. Tezsiz yüksek lisans için bazı yükseköğretim kurumları ALES şartı aramamaktadır.

Tezli yüksek lisans başvurularında yabancı dil puanı, lisans not ortalaması, ALES puanı ve mülakat puanı kriterleri ile değerlendirmeler yapılmaktadır. Tezli yüksek lisans başvurularında en az 55 ALES puanı şartı aranmaktadır. Bu YÖK tarafından belirlenen asgari ALES puanı şartıdır, üniversiteler daha yüksek ALES puanı isteyebilir.

Yüksek Lisans tezi nasıl hazırlanır?

Yüksek Lisans tezi hazırlama konu seçimi ile başlar, konunun araştırma aşaması, bilgi ve dokümanların toplanması, doğru dille benzersiz içerikle yazılması hayati önem arz eder, kopya içerikler tezinizin geri dönmesini, asla kabul edilmememe, güven, boşa zaman kaybı durumunu ortaya koyar ki gelinmiş son aşamada böyle bir riske girmek hiç de akılcı olmayacaktır. Danışmandan destek alınabilir, basit ipuçları edinilebilir, tez örneklerine bakılabilir, en kolay yolu bu konuda uzman kuruma danışıp destek almanız ya da projeyi tamamen danışmanlık firmalarına yaptırmanız sizin için kolaylığın yanında riski de bertaraf etmiş olursunuz, tez firmaları kabul garantili iş yaparlar genelde, bu soruyu işi verirken mutlaka sorun. Siz doğru yazım ekibini bulamamış olabilirsiniz, ararken mutlaka firmanın kurumsal web sayfası olup olmadığına bakın kaliteli iş yapanlar bu işe mutlaka yatırım yapanlardır.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Yüksek Lisans tezi hazırlama konusunda danışmanlık almak için çalışmanızla ilgili gerekli bilgileri sitemizin ana sayfasında yer alan “İletişim”  formu doldurup göndermeniz durumunda uzman akademik kadromuz tarafından size en kısa zamanda dönüş sağlanıp detaylı bilgi verilecektir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C3%BCksek_lisans