Hizmetlerimiz

Alanında uzman ekibimiz makale veya akademik bildiri hazırlamanıza katkı sağlamak için gerek makale yazım gerekse de bildiri hazırlamanın her aşamasında akademik ve teknik destek sağlanmaktadır. Bu kapsamda makale veya bildiri hazırlamanın;

  • Konu belirleme,
  • Literatür tarama (makalelerde özellikle yabancı literatüre önem verilmektedir),
  • Veri toplama araçlarının oluşturulması, uygulanması, elde edilen verilerin bilgisayar ortamına aktarılması,
  • Verilerin istatistiksel analizlerinin yapılması,
  • Tartışma, sonuç bölümünün yazılması

Makale danışmanlık hizmeti alımında henüz konu belirleme aşamasında iken bizimle irtibata geçtiğiniz takdirde makalenizin hangi akademik dergilerde daha hızlı yayınlanacağına ilişkin bilgi de alabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz literatürde yayın kabul/ret şartları kolay/zor olan dergiler ile yüksek etki faktörüne sahip dergileri aktif olarak takip etmektedir. Özellikle sosyal bilimler ve sağlık bilimleri alanında birçok derginin yayınları değerlendirme süreleri yakından incelenmektedir. Akademik makale/bildiri danışmanlığı alan müşterilerimizin ilerleyen dönemlerde makaleleri yayınlandıktan sonra, makalelerine atıf alabilmeleri için de çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Makale ve bildirilerinizin aldığı atıf sayısının arttırılabilmesi için neler yapıldığı ve hangi yöntemlere başvurulduğunuz sistem yöneticisinden öğrenebilirsiniz.

Akademik yayın hazırlama işlerinde öncelikli olarak müşteriden istek ve talepleri ayrıntılı olarak alınır. Müşterinin taleplerine göre akademik yayına son şekli verildikten çalışma müşteriye gönderilir. Alıcı makale üzerinde kendi alan bilgisi ekseninde gerekli eklemeleri yapabilir. Eğer çalışma yurt dışında yayın kabul eden yabancı bir dergiye gönderilecekse çalışmanın İngilizceye çevrilmesinden şirketimiz sorumlu değildir. Çalışmaya başlandığı andan önce veya çalışma tamamlandıktan sonra alıcı kişi çalışmanın İngilizceye çevrilmesini isterse çeviri hizmetlerinde uygulanan ekstra ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Makale ve Bildiri konusunda danışmanlık almak için çalışmanızla ilgili gerekli bilgileri sitemizin ana sayfasında yer alan “İletişim” formu doldurup göndermeniz durumunda uzman akademik kadromuz tarafından size en kısa zamanda dönüş sağlanıp detaylı bilgi verilecektir.